Lukker 05/12-2024 19:52:00
6 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2000 A (hf/in). Owc.
Pandesæt med 3 stk. pander i str. 26, 28 og 30 cm. Med keramisk granit slip let belægning. Også til induktion og opvaskemaskine. Alle pander inkl. Glaslåg. Ubrugte
Onyks-, lapis lazuli- og diamantbroche af 18 kt. hvidguld prydet med onyks, poleret lapis lazuli og talrige single-cut og baguetteslebne diamanter på i alt ca. 5.50 ct. Farve: H-K. Klarhed: VS. Vægt ca. 30,5 g. B. 5,2 cm. L. 6,9 cm.
Bogtryk. 5 sider med bl.a. Gl. Luftpost inkl. side med 5 AFA varianter mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
17 visninger
Færøerne. Prov 1940/41. Planche med postfrisk sæt samt 2 stk taloner. [ ** ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
Rubin- og jadebroche af 18 kt. guld i form af et fly prydet med to cabochonslebne stjernerubiner og poleret jade. Vægt ca. 5,5 g. Mål: 3,6×4,7 cm.
Roger Persson (f. 1967) “Happy”. Et par drejestole med stel af aluminium med returdrej og vippefunktion, betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Swedese. (2)
Utrolig smuk 18K forgyldt halskæde med Agat, kæde længde 60 cm. Bemærk denne Agat er sort/hvid.
6 bts. Château Léoville Las Cases, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.