Lukker 05/12-2024 20:24:00
5 bts. Château Caillou “Creme de Tête”, 2. Cru Classé, Barsac 1959 A/B (ts). B (ts/us). Sourced from a temperature controlled cellar
6 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
Ulla Brandt Håndvævet løber af uld i “rölakan” teknik. Blomsterdekor i grønne, brune og hvide nuancer. Sign. UB. Udført 2. halvdel af 20. årh., Sverige. L. 355. B. 87.
BUDT 125000,- DKK
BUDT 8400,- DKK
Andreas Fritz (f. Mov 1828, d. Louisenhøj 1906) Portræt af Caroline Jacobine Bech, f. Galthen (1804–1863). Usigneret. Olie på lærred. 63×51.
Louis Vuitton “Keepall 55” rejsetaske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke og et lynlås rum med brunt stof for. H. 28 x B. 57 x D. 25 cm. 1981.
800 stk. drinks/øl plastickrus, 0,33 L. samt 500 stk. Kaffe Termokrus, 9 oz
Årgang: 1996Mål: B: 370 cm
14 stk. beskyttelseskanter for trampolin Ø: 366 cm. (ubrugt)
5 stk. væghængte lamper (ubrugt)
A-ramme
Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950) Opstilling. Gul kande og rød krukke. Sign. på bagsiden VL 44. Olie på lærred. 46×36. Litteratur: Preben Wilmann & Marianne Brøns: “Vilhelm Lundstrøm”, København 1977, nr. 378. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, auktion 326, København marts 1975, kat. nr. 189. Proveniens: Erhvervet fra ovenstående af nuværende ejers familie.