Lukker 02/12-2024 11:30:00
Parti nye vvs dele, bla. Grohe Red beholder "quooker", reservedele til armatur, wc'er, trykplader til wc, berøringsfri skylleplade sort glas
Afhentes: J.P. Larsensvej 9 C 8220 Brabrand (via Google Maps)
Keshan tæppe, Persien. Medaljondesign på lys bund. Ca. 1950–1960. 206×134.
Beryl- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med cushion-cut lyseblå beryl på ca. 5.40 ct. omkranset af talrige princess-cut og brillantslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 7,5 g. B. 15 mm. Str. 51. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2018.
12 bts. Champagne “Brut Millesime”, Louis Roederer 2014 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) Sjælden skulpturel armstol af cubamahogni. Sæde samt ryg betrukket med stribet uld. Formgivet 1940. Udført ca. 1940 hos Normina snedkerier.
Ca. 800 stk. div. LPér
Container som er ombygget til pavillion med frokoststue, bad og toilet. Kan læsses op med kroghejs. ABC Container pavillion
Mercedes-benz Vito 111 Cdi varebil. Der er tydelige brugsspor, steder med almen slid og fejl, som ved brugt materiel af denne type og alder. Revne i forrude. Stram i gearskift. Venstre bagdør sidder fast. Dårlig i knappen til at køre rude op/ned i førerside. Mangler luft i venstre forhjul. Motorlampe lyser. Skade på skærm under højre forlygte, dog uden indflydelse på kørsel. Testet ved gennemgang. Starter og køre. Registreringsattest medfølger. Nummerplader medfølger ikke.
12 bts. Château Lagrange, Saint - Julien. 3. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
43 dele værktøj, herfra 30 stk skævbider, 10 stk hammere, stor dob økse, stor canadisk skovøkse, håndøkse, ubrugt