Lukker 26/11-2024 17:00:00
5 stk Grouw, ubrugte i kasser
J.V. Martin (f. 1930, d. Randers 1993) “Det vi lod bag os”, 1973. Sign. J.V. Martin. Olie på lærred. 61×71. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
AC-Delco boreskruemaskine med 2 batterier og lader
Gucci Taske af sort monogram kanvas med sorte læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, et rum med en indvendig lynlås lomme og sort stof for. H. 21–29 x B. 30 x D. 9 cm.
8 stk. Elværktøj, Fein multimaskine, stor og lille vinkelsliber, 2 store stiksave, rundsav, håndhøvl, varmepistol
Rolex Oyster Precision “Khanjar” af stål, ref. 6426. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 1225. 1981. “Oyster” lænke af stål, omkreds ca. 17 cm. Ø 34 mm. Kassenr. 6426. Bagkassenr. 6426. Serienr. 6771559. Lænkenr.78350 19. Endeledsnr. 557. Ét ekstra led medfølger.
Våd/tør støvsuger, 20 liter, 2200 watt. HEPA filter. Ubrugt
Kinesisk skole, 19. årh.'s midte Tre unge piger i en have. Usigneret. Olie på lærred. 45×60. Provenance: A. Danish private collection.
Peter Nyborg (f. København 1937) “'The New Victory”, 1984. Sign. Nyborg. Goauche på papir. Bladstørrelse 56×74. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gucci “Large Soho Tote” taske af hvidt læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med tre indvendige lommer og beige stof for. H. 32 x B. 42 x D. 15 cm. Original dustbag medfølger.
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008) Seks lysestager af messing. Udført og stemplet hos Dansk Designs Denmark, JHQ. H. 23,5. (6)
BUDT 3900,- DKK
1875. 8 øre, 42.tryk. KOMPLET PLADNING af både A- og B-ark med alle 200 forskellige positioner repræsenteret. Incl. pos. A97 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 1000 dubletter incl. 11 stk. A97. Ex. Lasse Nielsen [ 25,25y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
72 dåser affedter/limfjerner, Quick Rens á 400 ml. (ubrugt)