Lukker 02/12-2024 19:07:00
Dansk Louis XVI barometer og termometer i kasse af forgyldt træ, udskåret med blomster og sløjfe. 18. årh.s slutning. H. 107. B. 43.
Italiensk maler, 17. årh. Religiøs komposition. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 66×83.
Mercedes Sprinter 314 CDI Van. Velholdt varevogn som der er betalt moms på! Momsfri! Har kun kørt 105750 KM, men er i brug under auktionen, Km vil varierer! Vognen er fra årgang 2019. Har lige fået 4 nye dæk, samt ny trækaksel i h side samt en bærekugle. Opbygning i varerum medfølger. Har et par småbuler, se billeder. Vognen leveres med registreringsattest og uden nummerplader. Der er monteret anhængertræk. Sidst synet/MOT 1702-2023.
13 stk. automatiske sæbedispenser + 13 stk. bordholdere for do + 3 stk. væghængte askebægere (ubrugt)
Louis Vuitton “Speedy 30” taske af sort Epi læder med gyldne beslag, to hanke, en udvendig sidelomme og et lynlås rum. H. 23 x B. 33 x D. 18 cm. 1996.
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) "Christiansborg. Ringkrone af messing med fem blus. Skærme af mat opalglas. Udført hos Louis Poulsen, 1960érne. Diam. 65.
Bimax 132 transportabel co2 svejser m/tråd
-Helt ny årgang 2023 - har aldrig aldrig været brug Kubota RM4005 V - Som ny / Brand new never used !
BUDT 153000,- DKK
Parti div. første hjælps æsker + div. øjenspray m. vægophæng (ubrugt)
Dieseltank på 430L med pistol og pumpe. Kingspan 430 Liter TITAN TRUCKMASTER TM430
Samsung smart TV 46". Brugt, fremstår i pæn stand. MOMSFRI
1 bt. Château La Tour Haut-Brion, Pessac-Léognan 1959 B/C (us). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.