Dansk Louis XVI barometer og

Lukker 02/12-2024 19:07:00

Dansk Louis XVI barometer og termometer i kasse af forgyldt træ, udskåret med blomster og sløjfe. 18. årh.s slutning. H. 107. B. 43.