Lukker 26/11-2024 07:02:00
- 83.074 kilometer stand. Hydrema 906 B
BUDT 105500,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
4 stk termometer + dåse fra Nostalgic art, ubrugte
Omega Constellation af stål, ref. 15723000. Quartz værk. 2001. Omega lænke af stål, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 25 mm. Serviceret hos Ole Mathiesen i marts 2024. Her blev lænken desuden totalrenoveret. Omega-æske, manual og certifikat fra 2001 medfølger.
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988) Tidlig lænestol af lamineret bøg. Sæde samt ryg udspændt med originale (falmede) blå gjorde. Original nakkehynde betrukket med lyst, blåmønstret stof. Formgivet 1936. Udført 1946 hos Karl Mathsson, dateret etiket herfra. Litteratur: Dag Widman, Karin Winter & Nina Stritzler-Levine: “Bruno Mathsson”, Bokförlaget Arena 2006, s. 46.
Audemars Piguet Cobra af 18 kt. hvidguld. Mekanisk værk med manuelt optræk. 1980'erne. Skiven er prydet med talrige enkeltslebne diamanter. Integreret lænke af 18 kt. hvidguld, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 26,5×32 mm. Senere æske medfølger.
BUDT 38000,- DKK
Varmeblæser 1 stk, Sonniger Gaurd, elektrisk varmetæppe 14 kw, bredde 205 cm x dybde 37 cm x højde 25 cm. Ubrugt og er i original emballage
1875. 4 øre, 41.tryk. Pladning med 172 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Incl. pos. A69 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående flot kvalitet. Der medfølger over 900 dubletter incl. 2 stk. A69. Ex. Lasse Nielsen [ 23,23y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009) Uden titel, 1987. Sign. ALH; delvist signeret på bagsiden. Olie på plade. 34×35. Værket er en del af en suite på 6, hvoraf vi udbyder 4 af værkerne. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ACTION/SPORTSKAMERA - SORT farve med 2" farveskærm, 12 Mp, 1080P full HD video, beslag til hjelm, cykelstyr mv. samt vandtæt kameraboks 30 meter. Indbygget opladeligt Li-Ion batteri. Ubrugt.
Gas ukrudtsbrænder. Funktionsdygtig ved seneste anvendelse. Der medfølger ikke gasflaske.
BUDT 27000,- DKK
Italien. 1862–1940. God samling i springbind med flere gode sæt i mest ubrugt kvalitet. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×