Lukker 27/11-2024 09:15:00
Parti med speglar , totalt 7 st 2 st silver 85/165 1 st 85/165 guld 1 st 60/140 Mio guld 1 st 47/170 Mio guld 2 st 57/57 Mio guld Mått är cirka
Afhentes: Landvetter, Sweden (via Google Maps)
Ole Bent Petersen (f. 1938, d. 1998) Diamantring af 18 kt. guld i form af blomsterkumme prydet med fem old-cut diamanter på i alt ca. 0.65 ct. Farve: G-J. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 10,5 g. Str. ca. 48,5. Ringen er designet og udført af Ole Bent Petersen personligt til rekvirentens mor. Der er isat diamanter fra arvesmykker fra rekvirentens familie og disse diamanter forestiller blomster, som samles i blomsterkummen for at få vand. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mål: B: 300 cm
2 bts. Gevrey Chambertin 1. Cru “Lavaux Saint Jacques”, Domaine Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
VÆRKSTEDSVOGN, BATO Proftool, med 7 skuffer ( 4 skuffer er med værktøj). Ubrugt.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Roug A/S 1200 L Dieselt Roug A/S 1200 L Dieseltank
Uponor smarttrix Wave plus gulvvarmestyring X-165 6X. Ubrugt.
karosseribeskyttelse
De Walt D27111 multi kap/rundsav, 220v, MF
Står i 6780 Skærbæk. Alt i rummet - træ, greb, gamler låger, kasser, spade, gammel dør, tønder, dæk, stige, spand. mm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
ca 10 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961) Udsigt over et bakket lynglandskab. Sign. monogram 14. Olie på lærred. 60×68. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1512, 2015 nr. 74. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.