Lukker 27/11-2024 09:25:00
Kamin vedkamin vedspis - Gjutjärns-spis - Märke Norrahammar Lasthjälp finns att tillgå efter tidsbokning
Afhentes: Landvetter, Sweden (via Google Maps)
Står i 6230 Rødekro. Dobbeltdør med matteret glas. Med karm. Måler H: 211,2 x 151 cm. D: 10 cm. Hasp for oven og neden. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Christian V, 4 mark / krone 1677, H 68B, Sieg 35.2, Schou -, L.E. Bruun -, særdeles sjælden
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924) Skulptur af lertøj modelleret i form af siddende kvinde. Dekoreret med lys grå krakeléglasur. Usign. H. 20. B. 11. L. 16.
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Tre-pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med uld. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. L. 210.
Olafur Eliasson (f. København 1967) Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 1993. Olie på lærred. 65×254. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bottega Veneta Taske af sort delvist flettet læder med kort hank, et åbent rum med to indvendige lommer og brunt ruskindsfor. H. 32 x B. 45 x D. 20 cm. Original dustbag medfølger.
BUDT 5100,- DKK
2 sæt Earbuds i grå farve. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
Carl Halier (f. 1873, d. 1948) Vase af stentøj, dekoreret med grønlig glasur. Sign. monogram, 3539. Kgl. P. H. 22,5.
Et stk. ubrugt gummibånd til 2 ton Takeuchi TB219 minigraver, men kan anvendes på andre fabrikater i samme vægtklasse. ABC RT230-135-10 - Terra Track gummibånd til 2 ton minigravemaskine / For 2 ton mini excavaror