Lukker 03/12-2024 11:00:00
Diesel tank station. 40 L/min. Inkl. Tankpistol og 4 meter slange. 220V/600W. Ubrugt
Nylund & Krebs' keramiske værksted (senere Saxbo) Vase af stentøj dekoreret med brune og blåsorte fugle- og blomstermotiver på hvid og lysegrå base. Udført hos Nylund & Krebs, 1930–1937. Mærket 21. H. 25. Diam. 15.
BUDT 1250,- DKK
A Chinese first grade official winter hat, Jiguan, the brim is trimmed with wool and the black satin crown is decorated with red cord tassels, a red glass finial, and a white jade tube intended for a peacock feather plume. Included its blue silk box and cover Diam. 30 cm. Qing 19th century. Provenance: A Danish private collection.
Carl Halier (f. 1873, d. 1948) Vase af stentøj, dekoreret med grønlig glasur. Sign. monogram, 3539. Kgl. P. H. 22,5.
1 bt. Richebourg Grand Cru, Domaine de la Romanée Conti 2019 A (hf/in).
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927) Fiskere på stranden ved Skagen en stille sommeraften. Sign. M. A. Olie på lærred. 37×48. Maleriet er en studie til eller en mindre gentagelse af det store “Fiskere ved stranden en stille sommeraften” fra 1888 på Statens Museum for Kunst (Inv. nr. KMS1336), deponeret i Folketinget. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 893, 2020 nr. 35, afb. s. 48.
Årgang 2005. 306409 km. Joab kroghejs. Værktøjsskab i stål. Rotationsblink. Den monterede container følger med. Den defekte cykelafskærmning på højre side bliver repareret - eller nye dele kan følge med i handlen. Holder syn til 1.1.2025. Starter, kører og fungerer som den skal under gennemgangen.
Hæksnitter, der kan monteres på en armklippe GreenTec RC132 - Only 10 Hours
BUDT 32500,- DKK
Breve. Stort parti breve i flyttekasse med bl.a. en del Gl. Luftpost, censur, bedre stempler inkl. Posthorn, set Grønland og mange øvrige lande. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk flamingoer til have dekoration, H 104 cm.
3 stk Softguns , ubrugte
SANTOKUKNIV, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto