palle diverse
BESTIKSÆT, 72 dele udført i rustfrit stål. Bemærk, model D leveres, se billede to. Ubrugt
Køkkenvask Skanitek Fold 500-Ifu Ux, rustfri stål, 54 cm bred og 50 cm dyb. Brugt kortvarig
TOPNØGLESÆT, Steckschlüssel Satz, 215 dele i kuffert.
NYTRYK. 3 cents, karmin. Lot prøvetryk til udgaven anvendt til V. Engstrøms bog “The Danish West Indies Mail” (1978) hvori der blev indklæbet 25-blokke. Incl. 2 HELARK, ét uden nummer og et med nr. “0000” (helark måtte ikke sælges eller anvendes). Desuden 5 marginal fireblokke med farvetilpasninger. UNIKT MATERIALE. Ex. Lasse Nielsen [ N1c ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Spanien. 1851–2002. Samling i 3 tykke indstiksbøger med mange udgaver og saæt inkl. lidt bedre udgaver og sæt. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 50000,- DKK
Ingen beskrivelse
L. A. Ring (f. Ring 1854, d. Roskilde 1933) “Strand med Badebro og Badehus ved Hellebæk”. Sign. L. A. Ring 90. Olie på lærred. 33×51. H. Chr. Christensens fortegnelse over L. A. Rings malerier, 1910, nr. 196. Udstillet: Kunstforeningen, “Arbejder af L. A. Ring udstillede i Den Frie Udstillings Bygning”, 1924 nr. 79. Proveniens: Grosserer Aage Heyman. Bruun Rasmussen auktion 658, 1990 nr. 532, afb. s. 185.
Velfungerende vandvogn på 10m2, brugt til vanding af ridebane. ABC 10m3 - 10m3 vandvogn / 10m3 water wagon
BUDT 26000,- DKK
TOPSÆT, BATO.