1 ubrugt hydr. Motor
6 bts. Château Margaux, Margaux. 1. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
216 stk. lysholdere
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld hver prydet med rosenslebet diamant. Samlet vægt ca. 2,5 g. L. 15 mm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
“Flora Danica”. Middagstallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomst. 524. Royal Copenhagen. Tallerkenholder medfølger. Diam. 25,5. (2) Epilobium latifolium L.
Ebba Carstensen (f. Västra Kvärnstorp, Skåne 1885, d. København 1967) Landskab med græssende køer. 1966. Sign. Ebba Carstensen. Olie på lærred. 66×96. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hublot Super B af stål, ref. 1920.1. Mekanisk kronografværk med datovisning. 2005. Hublot gummirem med Hublot foldespænde af stål, omkreds ca. 19 cm. Ø 42 mm. Manual, senere æske og certifikat fra 2005 medfølger.
BUDT 18000,- DKK
Danmark 1851–2022 i 3 stk. tomme Leuchtturm album med klemlommer. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Akku-fedtsprøjte, Kabi 19,2V m. 1 batteri, 1 lader (ubrugt)
Bestiksæt, 72 dele udført i rustfrit stål. Bemærk, model D leveres, se billede to. Ubrugt
2 stk. sorte reoler med indhold af lys, servietter, bordløbere, dug, tæpper, lysestager. Reoler måler 170 X 80 cm.
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927) “Måneopgang set fra agterstævnen af en damper med røg fra skorstenen”. Sign. L. T. 09. Olie på lærred. 46×61.