1 hydr. Cylinder ubrugt, 90x50x500 ca., total 90cm
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940) Fiskerbåde i Kattegat. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 45×68.
Kødhakker + kniv sæt, ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Grenreo ABC Grenreoler
2 stk Atrato Flowmetere, 760 E30, til 1/2 tommer,
1 bt. Château l'Evangile, Pomerol 2008 A (hf/in).
130 vibrationsdæmper 6mm gev.
kalligrafi af memorandumet for afsendelsestropper (Chushi Biao), Zhuge Liang. 19. årh. Indrammet. Lysmål 129×39 cm.
Står i 6230 Rødekro. Paslode impulse sømpistol IM65 F16. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Magnolia”. Stor oval serveringsbakke af sterlingsølv med hamret overflade og to gennembrudte hanke. Georg Jensen 1925–1932. Dessin 2K. Formgivet 1905. Vægt 2182 g. H. inkl. hank ca. 3,5. B. 36,5. L. 61,5.
Sæt på fire frisvingerstole med stel af forkromet stål udspændt med sjeneflet. (4)