Lukker 04/12-2024 19:54:00
Bernhard Hertz Armbånd af 8 kt. guld. Vægt ca. 7 g. L. 20,5 cm.
Parti radiatorer( fl. Nye) + krom håndklædetørre + alu-rist til konvektor + opføringssæt
SUNDS. Stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 4000,- DKK
14 stk Panorama sidestykker à 3 mtr. + 2 dør - sidestykker à 3 mtr. Passer til Partytelte
5 stk Loft lamper, ubrugte
Peter Bonde (f. København 1958) “Persuasion”. Sign. Peter Bonde 1990. Olie på lærred. 100×81. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Erik Raadal (f. Horn v. Silkeborg 1905, d. Silkeborg 1941) Høstlandskab. Usigneret. Olie på lærred. 41,5×48.
Schmidt strøer selges. 12 kubikk.
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade I. Mærke med knivskarpt og centrisk nr.stempel 67 på lille lidt plettet brev [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Heljä Liukko-Sundström (f. 1938) Plakette af porcelæn, dekoreret med drivtømmer på en flod. Sign. Heljä Liukko-Sundström, Arabia 85. Udført og mærket hos Arabia, Finland. Udført for Enso-Gutzeit Oy. 36×43.