Lukker 09/12-2024 12:00:00
SAC Kraftig Tykkelseshøvl. 800 m.m. Høvleland Med 2 udsugninger. Årgang ukendt Virkede ved nedtagning.
Afhentes: PK - 7400 Herning, Denmark (via Google Maps)
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Les trois nuages”. Sign. Corneille 86; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 60×73. Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Boltskrue 6 x 80 mm, med firkantet hoved, samt tx 30 - ca. 400 stk.
Rusland, badge til minde om 200 års jubilæet for den kejserlige botaniske have, Skt. Petersborg, sølv, forgyldt og emalje, producentens mærke ?? på rev., skrue på rev. fjernet og sat på to ophængsløkker Tildelt Professor Vilhelm Thomsen, 1848–1927, dansk sprogforsker og turkolog.
Skylotec Seal Pac, Nedfirings og Redningsudstyrs sæt, i rygsæt taske, med løftefunktion Milan 2,0, 150 m rep, seler, låse, karabinhager mm. Udstyret er nyt, med vejlednings manual, expyre date år 2036, dette sæt er udpakket pga fotos.
Fritz Hansen Sæt på fire skamler med stel af bejdset bøg. Højdejusterbart sæde betrukket med patineret nigerskind. Udført 1940–1950'erne hos Fritz Hansen. H. 44–58. (4)
Elektronisk vægt. Virkede ved nedtagning. Måler fra 40kg til 6 tons. ABC Radwag WPT/4 6000 C11 - 40-6000 kg. Elektrisk vægt
BUSKRYDDER/GRÆSTRIMMER inkl. 2 stk. 24 Volt/3 Ah batterier og lader. Med teleskopskaft, savklinge samt metal og plast trimmerblade. Ubrugt.
BUDT 370,- DKK
1875. 8 øre, 31.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 168 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 250 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×