Lukker 24/11-2024 15:01:00
Urkasse i stålSafirglas146SDSBemærk: Batteri skal måske skiftes
Afhentes: Teglbækvej 12 - 14 DK-8361 Hasselager (via Google Maps)
ARBEJDSBORD med udruller stativ.
Læderforklæde i lækkert læder med stor lomme midtpå. Sort farve. Ubrugt
Kraftig kornsnegl på 19 meter. Farm King Buhler 861
BUDT 6250,- DKK
Justerbar Bænk
Kinesisk røgelseskar af bronze, i siderne hanke. Vægt ca. 573 g. Mrk. Yu Tang Jing Wan. Qing. 19. årh. H. 5. Diam. 9,5.
KRONDAL pr. NØRRE SNEDE. Posthornstempel på postkort frankeret med 15 øre med variant “Afskåret M”. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
56 stk Sauceskåle 15 cm + ca. 59 Kartoffelskåle Ø 19 cm + ca. 15 Kartoffelskåle Ø 21 cm samt ca. 40 Stegefade 32 cm
Scania P380 med Tischer 8t påbygg, bilen har automat gir, støtteben,brille, 2stk vinsjer, fjernstyring, verktøyskap. må påberegnes noe jobb på bilen.
144 stk store sæbeboblesværd m/Dino, måler ca. 35cm
11 stk Lagkagefade med fod + 9 stk Terriner med låg + 2 ekstra låg
Postkort. 19 postkort med Royale motiver [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Et par øreskruer af sølv. L. 4,9 cm. Georg Jensen 1933–1944. (2) Æske medfølger.