Lukker 08/12-2024 19:53:00
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i blåt med “prunus on breaking ice”. Ca. 1900. H. 40.
BUDT 330,- DKK
sortiment med kontakter, spoler mm.
10 kr 1875, nr. 0319960, Engelhart / ?, Sieg 88, Pick A81, papirrevne ved nedre margin ved midterfold - sjældent årstal
Kina tæppe, design med blomsterrosetter på blå bund omgivet af hovedbort med blomsterranker, vaser og sommerfugle. 20. årh.s midte. 252×348
1 bt. Mg. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2016 A (hf/in).
7 stk Barstole, Brugte
Maskinflak med hjulfickor Märke: okänt Modell: okänt Mått: Längd 650 cm Bredd 257 Avstånd hjulfickor cc mått: 300 cm I fungerande skick med normalt begagnat slitage Övrigt: - Lucka i framstam för kedjor och spännband
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986) Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Ovalt spisebord af massiv teak med udtræk. Formgivet 1956. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. 73. L. 124. B. 114,5.
Komatsu WA320PZ-6 Hjullæsser. Maskinen fremstår i funktionel stand. Monteret med stor skovl med overfaldsgrap. Central smøring. Stærk og velkørende maskine trods alder og timer.
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 17 cm.
diverse ubrugte kæder
LED LYSARMATURER, 6 stk. 96 watt, 60 cm. Ubrugte.