Lukker 08/12-2024 14:53:00
5 øre 1941, 1943, 1944 (2 stk), H 31–32, i alt 4 stk.
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ebonywood. Ubrugte i gaveæsker
1938. Isbjørn, 30 øre, blå. 3-stribe på brugsbrev fra NORD 1.8.58 sendt til Radiostationen i Angmagssalik [ 6 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Johan Jacob Bruun (f. Slagelse 1715, d. Hillerød 1789) Danske og svenske krigsskibe i en festlig anledning i Øresund. Der saluteres ud for Helsingør og Kronborg. Usigneret. Gouache på papir monteret på malepap. Lysmål 13,5×22.
1 bt. Chambertin Grand Cru, Domaine Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
Slamsugeren bruges dagligt og fungere som den skal. Der er lige lavet service og den er blevet inspiceret. Den er udstyret med 2 kamre variabel tank på i alt 8.000 liter fordelt på slam og på vand. derud over er der monteret en ekstra 1.600 liters vandtan Scania P340 - 2 kamre / 2 Champers
BUDT 193000,- DKK
Sverige. Flyttekasse fyldt med kartoteksæske inkl. tidlige Våbentyper og Ringtyper osv. Ser spændende ud. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Maskintrailer. - Hjulene kan hæves, så ladet bilver sænkes helt til jorden. - Nye dæk. - Nyt lys. - Nye bremse Vezeko 02db - Lasteevne 2.700 kg / Capacity 2.700 kg - Husky 2700 - Maskintrailer
BUDT 16250,- DKK
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) En tallerken og fad af lertøj, tallerken modelleret med svejfet kant. Dekoreret med blåglaseret dekor på lysegrå base. Tallerken sign. Bjørn 92. Tallerken: B. 29,5. L. 32,5. Fad: Diam. 36. (2)
BUDT 275,- DKK
Abe figur, H 90 cm.