Lukker 10/12-2024 14:00:00
22 hegn 25 klodser Samlebeslag 2 meter højde 3.50 bredde
Afhentes: Kj- Høng, Denmark (via Google Maps)
Günther Förg (f. Füssen 1952, d. Freiburg 2013) Uden titel. Sign. på bagsiden Förg 93. Akryl på bly. Monteret på plade. 60×40. Dette værk er registreret i Estate Günther Förgs arkiv som No. WVF.93.B.1211. Vi takker Hr. Michael Neff fra Estate Günther Förg for de informationer han venligst har stillet til rådighed. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet fra ovennævnte. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 290,- DKK
10 stk rum deler kasser i lækker kvalitet, ubrugte i kasser
Metaldetektor. Med vandtæt søgehoved og teleskopskaft. Kan adskille jern og stål fra sølv og guld. Ubrugt
Våd/tør støvsuger, 20 liter, 2200 watt. HEPA filter. Ubrugt
2 diverse cylindre
Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002) “Vogelleiland”. Sign. Brands 64 (cat. 3262). Gouache på papir. Lysmål 55×49. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Armbånd af 14 kt. guld. Vægt ca. 36 g. L. 18 cm.
Celine Taske af brunt monogram kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og lyst monogram for. H. 19 x B. 35 x D. 19 cm.
Edvard Lehmann (f. København 1815, d. sst. 1892) En bondepige gående med et lam. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 13,5×18,5.
Volvo Typ: L90F Årsm: 2011 Tim: 20688 Längd: 5.35 m Bredd: 2.49 m Höjd: 3.28 m Vikt: 17100 kg Tillbehör Tamtron Våg Kända fel Är en del fel koder som måste fixas.
Opmærkervogn, Prosolve + 12 dåser opmærkerspray "gul" á 750 ml. (ubrugt)