Lukker 08/12-2024 15:36:00
Margrethe II, Forlovelsesmedaljen H.K.H. Kronprins Frederik og Mary Donaldson 8.10.2003, Au, 17,5 g 750/1000, i original æske
Traktor vogn med kran Hiab kran Med skruestik Med pto træk Virker ved sidste anvendelse
BUDT 1700,- DKK
Wilhelm Bendz (f. Odense 1804, d. Vicenza 1832) Portræt af en ung mand med pibe. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 26×18. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 337, 1947 nr. 142a.
Skovlbredde ca 30 cm. Skifte er formentlig NH RG 335 (AA=200, CC=335, Ø=45).
“Rosenborg” kaffeservice af sølv, drevet med rocailler, bestående af kaffekande med stjerthank H. 16 cm, sukkerskål og flødekande, A. Michelsen 1889, firsidet sættebakke, 1920. 19×19 cm. Vægt i alt 1173 g. (4)
Gucci Et par høj hælede ankelstøvler af hvidt og gråt læder med spide snuder, lynlås i siden, smal hæl og hvidt læder indvendigt. Hæl højde ca. 9 cm. Str. 39. (2) Original æske og dustbag medfølger. Ny pris DKK 6.000,-
Står i 6800 Varde. Sølvplet, 2 tårnet. Bestik fra fransk linje, 8 gafler, 4 spiseskeer. Freja: 6 gafler. Louise : 12 gafler, 6 skeer. Mange dele. Oprydning fra bo. MOMSFRI
3 stk Rulleborde med 2 hylder 94 x 60 cm H 87 cm
Robert Haussmann Standerlampe af aluminium med 13 blus, mellemstykket af hvidt plast. Udført hos Swiss Lamps International, 1960'erne. H. 165.
Står i 6800 Varde. Glaseret retro krukker, m.m. 6 krukker, 1 kande, 2 store fyrfad, og ca. 16 lysestager. Oprydning fra bo. MOMSFRI
50 stk div. retro metal-skilte, ass. af 50 modeller. Måler fra 13cm til 51cm