Lukker 08/12-2024 15:45:00
England, Victoria, 1837–1901, Queen's South Africa Medal, med South Africa 1901, South Africa 1902 og Transvaal, Orange Free State og Cape Colony barre, awarded to 6602, SPR. G. H. MORSE. R. E.
2 salgsstativer med indhold af ca. 400 stk. stearinlys i mange forskellige farver.
Laddet måler 240 x480 cm. Højde 67 cm. Stjerten er 165 cm.
Danmark. Samling klicheer til vignetter på FDC'er. Desuden lidt andet løst materiale. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1930. Altinget, 7 aur, grøn. UTAKKET FOROVEN. Meget sjældent brugt eksemplar [ 127 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kabeltromle 15 meter, 220volt ubrugt
Stor Hovedfigur af træ, H 78 cm samt CD-holder H 115 cm
2 stk. gasflasker
Romerske republik, Denar, 211–206 f.Kr., Cr. 44/5, ridser, M. Furius Philus, 119 f.Kr., Denar, Cr. 281/1, ridser, C. Annius Luscus og L. Fabius Hispaniensis, 82–81 f.Kr. Denar, Cr. 366/1. (3)
Meget fin maskine, der er næsten som ny - har kun 180 timer på timetælleren! NB: Maskinen sælges på auktionen uden GPS udstyret!!! Men hvis det har interesse for køber, kan et Leica MCP80 3D / GPS maskinstyringssystem tilkøbes for kr. 150.000 (EURO 20.500) udover auktionskøbesummen (se billeder) !!! Liebherr R922LC - 24,5 ton - Rotortilt - Som ny / as New!
BUDT 976500,- DKK
720 stk 2i1 scratch og maleark, A5
SSR Laser Receive Somero CopperHead 3,0 XD laser screed
BUDT 61500,- DKK
1 bt. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1981 A/B (ts).