Dansk guldaldermaler, 19. årh.s

Lukker 09/12-2024 18:04:00

Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel En sommerdag ved Taormina. Usigneret. Betegnet Taormina 18. April 1863. Olie på papir monteret på lærred. 28×36. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1044, 2010 nr. 1007.