Carl Ludvig Petersen (f.

Lukker 09/12-2024 18:38:00

Carl Ludvig Petersen (f. København 1824, d. sst. 1900) “Østerbrog. c. 1800 ved Søen”. Sign. Akvarel af Carl Petersen. Pen og vandfarve på papir monteret på papir monteret på papir. Bladstørrelse 21×31,5.