Et par medaljonstole af forgyldt

Lukker 09/12-2024 19:22:00

Et par medaljonstole af forgyldt træ, sæde, ryg og armlæn broderet med blomstermotiver, rigt udskåret med blomster, bladværk og kannelerede ben delvist opsat på hjul. Louis XVI form. 19. årh. (2)