Lukker 09/12-2024 19:53:00
Otte glasbakker af sølv, fane med perlestaf, i spejlet ejerinitialerne G.A.H. vægt 432 g. Diam. 8,5 cm. (8) Proveniens: G.A. Hagemann, nedarvet i familien.
Jim Dine (f. Cincinnati, Ohio 1935) “Sybil in her dressing room”, 1968. Sign. Jim Dine, 165/200. Stemplet på bagsiden Edition A. Litografi i farver. Bladstørrelse 45×31. Uindrammet.
1875. 4 øre, grå/blå på 8 øre helsagskort fra Slagelse til Hamburg. DAKA +3.000 [ 23a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
14 stk Ståborde Ø 80 cm H 107 cm, der medfølger midter rør så bordene kan ændres til Cafeborde H 77 cm, der medfølger sorte strech duge
Ca. 360 stk hvide t-shirts i str. M og L med tryk (UBRUGT)
1858. 4 sk. brun. Fint lille brev fra Vejle til Kolding. Ann. med nr.stempel 76 og sidestpl. VEJLE 10.1.1860. TIDLIGSTE KENDTE ANVENDELSE AF NR.STEMPLET [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kæmpe skruetrækker og bitz sæt, mange dele, ubrugt
Empireform bordlampe af rødmalt og forgyldt metal, 19. årh.s slutning. Udfyldt. H. 50 cm.
5 armet lysestage 62cm høj + hvid svane + 31 stk isasietter + 12 stk glasvase 24cm h. + 6 stk glasvase 28cm h. + 19 stk runde glasvaser 19cm h. 65 stk fyrfadsstager + 0ca. 19stk lyse/fyrfadsstager
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Joskin Silospace 20 Joskin Silospace 20/40
BUDT 123500,- DKK
Omega Seamaster af guldbelagt stål. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. Sort læderrem med c-spænde af guldbelagt stål. Ø 34mm. 1960'erne
Louis Vuitton “Phenix MM” taske af sort Epi læder med sølvfarvede beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et lynlås rum med tre indvendige lommer og sort ruskindsfor. H. 26 x B. 41 x D. 14 cm. 2015.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 3 4018/2 S 3,5T - TEMARED - Lasteevne / Capacity 2719 ABC 3 4018/2 S 3,5T - TEMARED - Lasteevne / Capacity 2719 kg
BUDT 27500,- DKK