Lukker 09/12-2024 20:24:00
Et par barokform alterstager af tin, balusterformede stammer på trepas fodstykker, støbte med keruber, hævede på tre claw-and-ball fødder. 19. årh. H. 48/54 cm. (2)
36 stk Harry Potter puslespil m/48 brikker
Parti div. værktøj, skæreskiver m.v. (ubrugt)
1 bt. Nuits Saint Georges 1.Cru “Clos Des Grandes Vignes” Domaine Comte Liger-Belair 2015 A (hf/in).
Står i 6740 Bramming. 4 stk. spotlamper. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
RULLEBORD med elektrisk løftefunktion. Højde 1000 mm.
Hitachi/Hikoki rundsav model c6ss ubrugt
4 stk 200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
Louis XVI spejl i ramme af senere forgyldt træ, udskåret med blomster og gennembrudte guirlander. 18. årh.s slutning. H. 146. B. 76.
URTEKNIV og universalkniv udført i 67 lags Damaskus stål. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter af pakkatræ. Ubrugte i gaveæsker. Modelfoto
Dansk snedkermester Fritstående to-pers. sofabænk med stel af mahogni. Buet sæde samt ryg betrukket med brunt farvet, banesyet nigerskind. Udført ca. 1940'erne, Danmark. H. 88. L. 150.
Romerske kejserdømme, Balbinus, 238, Sesterts, Rom, P M TR P COS II P P, 22,97 g, RIC 16 - bearbejdet i felterne Ex. Professor Niels Hannestad, Samleretiket medfølger.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk John Deere 3040 - 4,7 John Deere 3040 - 4,7 ton
BUDT 48500,- DKK