Lukker 05/12-2024 19:00:00
Thermotønde med mange tallerkener, alle trænger til rengøring, samt flight case på hjul måler 60X52 cm, godt brugt.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Ca. 84 stk Lysestager, Hvid med rund fod, H 8 cm
Ca. 400 stk Charms + ca. 75 Armbånd i Læder og Sølvlook, der medfølger stativ til armbånd
2 stk. store flotte flyder fletstole, i robust kvalitet. Mål H95 x B69 x L58 xSH32 cm. Stolene er brugte, fremstår med patina, slid på maling. Uden hynder. MOMSFRI
Strygestål med diamantbelægning. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Parti metrisk fingevind
Står i 6740 Bramming. Colors By Copenhagen. Pendel med tranparant yder- og grøn inderskærm. Begge i acryl. Den er med grøn stof ledning. Ø: 20 cm. H: 16 cm. Hængt som udstilling. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
2 stk. gasflasker
Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign på blå bund. Knyttet på silkekæde og mindre partier med silkeluv. 20. årh.s anden halvdel. 174×116.
Burberry Bæltetaske af quiltet sølvfarvet læder med sølvfarvede beslag, justerbar bælte, et rum med en indvendig flad lomme og sort for. H. 10 x B. 18 x D. 4,5 cm.
LED væglamper, 5 stk. Solcelledrevet. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Ernst Meyer (f. Altona 1797, d. Rom 1861) “Tvende italienerinder”. To piger i italiensk landskab. Sign. Ernst Meyer Roma på blændrammen. Olie på lærred. 27×32. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 718, 2003 nr. 1569.
Gucci Taske af mørkebrunt monogrammeret læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med to indvendige lommer og mønstret stof for. H. 22 x B. 38 x D. 14 cm.