Lukker 05/12-2024 19:00:00
Flot dekorativ elefant i tungt ukendt materiale. H 62 L 60 cm.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Ubrugt Rulle med 175m stålwire, 12 mm.
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) Fire tallerkner af lertøj, herunder tre ens modelleret med svejfet kant. Dekoreret med mørkeblå glasur. Usign. Tre tallerkner: Diam. 30–32. En tallerken: Diam. 28. (4)
Diamantring af 18 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.91 ct. Farve: K. Klarhed: SI. Vægt ca. 6 g. B. 10 mm. Str. 53.
Julenisser med lys 48 stk assoterede modeller + 2 gaveæsker indeholder hver 5 julekuger med lys
Christian VII, 2 skilling 1783, 1784, 1801, 1805, H 33B, H 33C, H 35A, 35B, FP 7.1, 7.8, 10.2, 11 - meget smukke kvaliteter. (4) Ex. Høegh Poulsen
Alt på 2 paller, 3 trækasser med hank mrk. Bacardi Oakheart, glas, ølkrus, kander, isterning spand m.m. Flere glas trænger til rengøring
Iran, Sassanidiske konger, Husrav (Khosrau) II, 590–628, Drakme, 10 styk forskellige, med etiketter/identifikationer. (10)
BUDT 125000,- DKK
Sverige. Flyttekasse fyldt med kartoteksæske inkl. tidlige Våbentyper og Ringtyper osv. Ser spændende ud. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×