Lukker 03/12-2024 07:28:00
Er blevet brugt i et kalkbrud. Mekanisk vedligeholdt. Der medfølger dele til defekt fødebånds-håndta Finlay 798
BUDT 21000,- DKK
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890) Landskaber. Sign. Carl Bloch i trykket. Tre raderinger. Lysmål 10,5×20–28×38. (3)
To grønlandske uloer med greb af hvalben, blad fra hhv. tøndebånd og europæisk skomagerkniv. 18. og 19. årh. Greb B. 8,5 og 5. (2) Litteratur: Omtalt og afbilledet i Ove Bak: Grønland før og nu”, Aschehoug, 1987.
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) Otte kompositioner. Alle sign; syv nummereret 1/14 og én 2/16. Litografier i farver. I mappe. Udgivet af Brøndums Forlag. Bladstørrelse 50×39. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Lav kilometerstand. Meget godt vedlikeholdt av eier. Har gått med serviceavtale på Volvo. Carrier Aggregat Supra 950x 2 sonet 2 sett hjul. Euro 5. Lav km stand. Eu Godkjent Juli 2024.
- Stensballe sneskraber. - Fejekos Massey Ferguson 1010 Fejekost og sneskraber. - Video !
BUDT 31000,- DKK
100 par arbejdshandsker, læder, gummi, stof
Jytte Kløve (f. 1949) “Klapring” af 14 kt. rosaguld prydet med cabochonslebet smaragd. Vægt ca. 14,5 g. Front 1,5×5 cm. Str. ca. 61,5. Smykkebeskrivelses medfølger.
El Kabel opruller + Luft slange opruller, til vægophæng, kun et beslag medf.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Belle FC 4020E - 65 Belle FC 4020E - 65 kg
Kører og arbejder godt. Med de "gode gammeldags betjeningshåndtag" uden elektriske joysticks. Hydrema 906 D
BUDT 95500,- DKK
USA, samling af årgangsmønter fra 1 Cent til 1 Dollar, lidt mønter fra Filippinerne samt diverse andre, i alt ca. 400 stk.
BUDT 1800,- DKK
Kokkekniv, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte af pakkatræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto