Lukker 03/12-2024 07:33:00
BUDT 78500,- DKK
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ref. 345476. Mekanisk værk med kroneoptræk. Støvkapsel af metal. Ø 49,5 mm. Urkæde af 14 kt. guld medfølger. L. 55 cm. Vægt kæde 19 g. Vægt ur 84 g.
VOLVO ECR145DL Årsmodell: 2014 Timer: 8790 Egenvekt: 16 560kg Gravemaskinen starter og går som den skal. Leica GPS og Indexator Rotilt. Selges med pusseskuffe. 8500 timer service blir utført før salg. Se bilder og video for nærmere detaljer. Motor: Volvo D4J 119.4 hk (89 kW) Drivstofftank: 200 liter Mål: Total lengde: 7.4 meter Total bredde: 2.69 meter Total høyde (til toppen av førerhytte): 2.86 meter Svingsradius bak: 1.49 meter Bakkeklaring: 0.43 meter Maks. grave-dybde: 6.03 meter Maks. rekkevidde på bakkenivå: 8.72 meter Maks. tømmehøyde: 6.88 meter
Natascha Trolle Turmalin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med marquiselsebet grøn turmalin og tre brillantslebne diamanter. Vægt ca. 3 g. B. 12 mm. Str. 53. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
56 stk Sauceskåle 15 cm + ca. 59 Kartoffelskåle Ø 19 cm + ca. 15 Kartoffelskåle Ø 21 cm samt ca. 40 Stegefade 32 cm
Omvandlare Inverter Pure sine wave 3000W Helt ny i kartong
Ole Lynggaard (f. 1936) “Snake” halsring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.08 ct. Farve: G. Klarhed: VS. Vægt ca. 37 g. L. ca. 36 cm. 2013. Nypris DKK 109.900,- Æske og smykkepose medfølger.
Dansk rokoko spejl i ramme af nøddetræ og forgyldt træ. 18. årh.s midte. H. 105. B. 46.
2 bts. Vosne-Romanee “Les Malconsorts”, Domaine du Clos Frantin, Albert Bichot 2015 A (hf/in).
BUDT 1900,- DKK
48 stk Stabelstole, med brugsspor
70st installationsplåtar för montering av solpanels skenor på papptak Rostfri Vagnsbult M10-30 medföljer
Julius Friedlænder (f. København 1810, d. sst. 1861) Parti fra Capri. Sign. J. Friedlænder Capri den 25. August 1843. Bly og sepia på papir monteret på papir. Bladstørrelse 27,5×37.