Lukker 09/12-2024 20:28:00
En god Tranter 7-skuds randtændings revolver nummer 2357 i kaliber 8 mm. med netfilede grebsskaller i træ, rammen mærket TRANTER ???nt 2357 på venstre side. Den ca. 8,7 cm. lange ottekantede pibe er mærket WILKENSON & SON PALL MALL LONDON. (1)
1 stk Køkkenbordplade med håndvask, ca. 280 x 120 cm, kan have ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Safir- og diamantvedhæng af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet safir på ca. 1.80 ct. omkranset af talrige old mine-cut diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Vægt ca. 3 g. B. 11 mm. L. 21 mm.
3 stk Bowler med opøser
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Mercedes 240 Mercedes 240 GD
BUDT 77500,- DKK
Hans Bølling Et par bakkeborde af teak, hver med to vendbare bakker med sort og hvid formica. Udført hos Brdr. Krüger. H. 56. Diam. 50. (2)
BUDT 9250,- DKK
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade I. Mærke med knivskarpt og centrisk nr.stempel 67 på lille lidt plettet brev [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Luft slange opruller til væg + hånd hydr. Pumpe
slagtoppe og alm.
5 øre 1941, 1943, 1944 (2 stk), H 31–32, i alt 4 stk.
Overfaldsgrab, Hydr. SE Avant 300 / 700, 1500 kg, vægt 124 kg, B 90 cm, ubrugt
Bato tænger, borsæt, skruetrækkersæt, nødlamper med holder, hobbyknive.