Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d.

Lukker 10/12-2024 18:26:00

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) “Troldtøj”. Sign. Jorn 55, 109/200. Litografi i farver. Trykt og udgivet af Permild & Rosengreen, København. Lysmål 47×68. Litteratur: van de Loo kat. nr. 181, gengivet s. 225. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.

Retrade.EU

VW Transporter T32 2.0 TSi 4Motion DSG sekventiell

Fabrikat Volkswagen ModellTransporter Fordonsår / Modellår 2017 / 2017 Registreringsnummer SMT662 Chassinr / VIN WV1ZZZ7HZHH110366 Status Avställd Import / Införsel Nej Först registrerad 2017-02-03 Trafik i Sverige 2017-03-31 Antal ägare 7 Senaste ägarbyte 2024-09-19 Senast besiktigad 2023-08-26 Mätarställning (besiktning) 19 816 mil Nästa besiktning senast 2024-10-31 Utsläppsklass Euro6 Årlig skatt 2670 SEK Skattemånad Maj Kreditköp Nej Leasad Nej Utrustning: Blixtljus Elhissar Elspeglar Färddator Media-uttag AUX, USB, Bluetooth Klimatanläggning Semi-automatisk Air Condition Mikrofilter Pollenfilter Yttertemperaturmätare Farthållare Parkeringsvärmare typ Kupévärmare, fjärrstyrd | Antisladdsystem (ESC) Kollisionsvarning, fram (FCW) Backstartsassistans (HSA) Parkeringssensorer Trötthetsvarnare Regnsensor Autonom nödbromsning (AEB) Servobromsar Antiblockeringssystem (ABS) Four-channel Antispinnsystem (TCS) Bromsenergiåtervinning Elektronisk bromsassistans (BA/EBA) Indikator för bromsbelägg Startspärr Stöldalarm Kupéövervakning Bogseringsskydd Back-up signal Centrallås på nyckel GPS Navigation Start & Stopp Tuta dubbelton Antal sittplatser 3 st Nycklar 3 st Lastutrymmets längd 2898 mm Vinterdäck dubbade 5 mm Sommardäck på Alufälgar 7 mm Skick / Anmärkningar: Fungerande körbart skick Lack och plåtskador, på höger sida och vänster bak, se bilder Varnar för slitna bromsbelägg fram Ej rekonditionerad Senast utförda reparationer: Information saknas Service: Kontinuerligt servad Bilder och film tagna 2024-11-12 Länk till film:

7

20

3