Lukker 10/12-2024 20:30:00
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “Bombardement”. “PH-1/1”. Stel til tre-armet lysekrone af bruneret messing og bakelit. Udført hos Louis Poulsen, 1930'erne. H. 55. Diam. 40.
30-40 stk beton kant- / støttemursten IBF. Ubrugt på 2 paller.
1 ubrugt Fendt fjernudtag
Bredt Rullestillads Jumbo
Bemærk de få timer! Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior - 12 ton
BUDT 690500,- DKK
Hydromann 200G sandspreder Sisis VSE/4 Gødning udlægger Skrabeblad 2 meter. Skrabeblad med V form. Hydromann 200G 4 Units.
Bordplade med stålvask, brændeovns gulvplade, gitter kurve og aftræksrør mv.
FRIT DANMARK. 1 øre, Bølgelinie, grønsort med violet overtryk “FD” (Frit Danmark). Meget sjældent [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 kr 1914, lot med 20 stk. af begge typer i varierende kvalitet, Sieg 115–116, DOP 110–111, Pick 10–11
Dansk maler, 19. årh.s første halvdel En drikkende herre på en kæmpehøj. Usigneret. Dateret Rom den 25 sept 1824. Olie på lærred. 32×38.
Herdis Gelardi (f. Aalborg 1916, d. København 1991) Gadescene. Sign. Herdis Gelardi. Olie på lærred. 43×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)