Lukker 10/12-2024 21:05:00
Fritz Hansen Cirkulært sofabord med ben af bejdset bøg. Top og hylde af mahogni. Udført hos Fritz Hansen, iturevet mærke. H. 55. Diam. 75.
Svetslägesställare Deuma heitze Kdt 500 Vikt ca 500 kg MÅTT: Bredd (m) Ca. 1,2 m Höjd (m) Ca. 0,9 m Djup (m) Ca. 1,6 m Fungerande Lasthjälp kan finnas om det bokas i god tid innan upphämtning
48 stk Banquet stole sort betræk med guld prikker, kraftig polstret i sæde og ryg, Stabelbar, der medfølger overtræk alle stole
BUDT 5200,- DKK
Står i 6800 Varde. Porcelæn figur og vaser. Royal Copenhagen vase, 2316-108. Lyngby vase og snedker figur. Pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Solar gadelygte, 500 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
To orientalske tæpper. Keshan, Persien. 130×210. Samt Tekke chuwal, Turkmenien. 84×149. Begge 20. årh.s midte.(2)
Danmark. 1857–1920. Mappe med 30 breve og kort fra Sønderjylland [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Danmark. 1851–1979. Samling i Lindner album med bl.a. pænt besat klassisk afsnit med flere flotte mærker og bedre værdier. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kinesisk hatstand af porcelæn, sekssidet med firbladsåbninger, dekoreret i underglasur blå med blomster, ferskner, flagermus og longevities. Sen Qing/Republik. Monteret til lampe. H. ekskl. montering 27,5 cm.
Med 3 skovl Bernards EX14 - Minigravemaskine / mini excavator 1,3 ton
BUDT 45000,- DKK
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 22”. Lænestol med stel af stål. Sæde og ryg med patineret lyst brunt skind. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen.
Litteratur. Flyttekasse med diverse titler med hovedvægt på Danmark med områder. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fra lukket minkfarm, Højtryksrenser Nilfisk Alto Poseidon 8, 380v, med slange, , ikke afprøvet