Lukker 04/12-2024 07:48:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Manitou MT625 H Comfort - Manitou MT625 H Comfort - 6 m
BUDT 155000,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Båndsav klinger 16x2296-6x1840-16x2120-10x2120
BUSKRYDDER/GRÆSTRIMMER inkl. 2 stk. 24 Volt/3 Ah batterier og lader. Med teleskopskaft, savklinge samt metal og plast trimmerblade. Ubrugt.
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004) Gulvlampe af sort metal og teak på trefod, monteret med skærm af opalglas og monteringer af messing. Udført hos Holm Sørensen & Co., København. 1950–60'erne. H. 137.
BUDT 11500,- DKK
Frisør klippestol med hæve/sænke funktion har rust flere steder, samt frisør spejl med bord
Vedligeholdelsesmaskine til kunstgræs. - Kunstofgræs maskine til udfyldning eller genopfyldning eller pleje af syntetiske græstæpper. - kun brugt få gang ABC Bellon Mit BM 20 - Til kunstgræs / for artificial grass
BUDT 23500,- DKK
Michael Kvium (f. Horsens 1955) “Short story”, 2012. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akvarel på papir. Bladstørrelse 25×25. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 23000,- DKK
10 stk Event træ-klapborde 200 x 80 cm
Gerhard Bettermann (f. 1910, d. 1992) Parti fra en tysk by. Sign. G. Bettermann 39. Olie på plade. 65×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ældre bærbar trykmaskine i fin kuffert. Brugt. MOMSFRI
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986) Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Et par skabe af massiv teak. Indvendig med udtræksbakker og hylde. Udført hos Søborg Møbler. H. 94. B. 90. D. 48. (2)
Gedore ubrugt rørtang for 4" rør