Lukker 04/12-2024 07:53:00
Den er brugt til at sortere metal fra plas ABC Magnet rulle
Dansk møbeldesign Rektangulært sofabord af palisander. Kanter, sarg og ben med profiler. H. 57. L. 99. B. 60
4 stk. 12v batterier, 26 ah, 16x17x12,5 cm
30 stk Rosa + 14 stk Oliven, vin og vand glas, model Solange
George II spejl i ramme af forgyldt træ, udskåret med stor musligskal, bladværk og ornametik, originalt facetslebet spejlglas. England, 18. årh.s midte. H. 100. B. 52. Proveniens: Dansk privatsamling.
Står i 6261 Bredebro. Diverse sager - 2 stk. store glasfade. Antikt barometer/hydro/temperatur, 2 stk. små trækister, Gyldendahl leksikon i smukke blå nuancer. Avisholder, sanghæfter, fod skammel mm. Brugt. MOMSFRI
værktøj
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010) To kvindeportrætter med blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akvarel på papir. Bladstørrelse 37×58. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
402 flasker trærens, Woody á 750 ml. (ubrugt)
Jean Joseph Chapuis (b. 1765- d. 1864) Empire bænk af mahogni. Stemplet 'CHAPUIS'. 19. årh.s begyndelse. H. 93. L. 154. B. 50. Den belgiske møbelsnedker Jean Joseph Chapuis var uddannet i Paris, hvor han blev en møbelsnedker, senere etablerede sig i sin hjemby på 264 rue de Loxum i Bruxelles.
Står i 6740 Bramming. Udendørslamper, 3 stk. 2 stk. SG SOLO mini i hvid og 1 stk. GN loft og vægarmatur med halvskærm, i alu. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Samling af pengesedler fra England, Kina, USA og Zimbabwe, i alt 25 stk.
Står i 6800 Varde. Sølvplet, 2 tårnet. Bestik fra fransk linje, 8 gafler, 4 spiseskeer. Freja: 6 gafler. Louise : 12 gafler, 6 skeer. Mange dele. Oprydning fra bo. MOMSFRI