Lukker 11/12-2024 10:00:00
El hejs. Arbejdsbredde: 105cm Skjold i dårlig stand.
Afhentes: TS - 7400 Herning, Denmark (via Google Maps)
Afretter bom + "kran" passer bla. Til Giant mini læsser
2 stk Polisan Dispenser til aftøringpapir
Dobbelkapslet lommeur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med kroneoptræk, minutrepetition og kronograf. Emaljeskive. Støvkapsel af 14 kt. guld. Glat kasse. Ø 60 mm. Uret vejer ca. 142 g. 1900'erne. Æske fra Carl Ranchs Eftf. medfølger.
Fjerkræplukker , kvalitetsmaskineudstyret med 180 fingre og kan plukke 540kg/timen.Tøndens diameter er 60cm og den er udstyret med vandtilførsel.Egner sig perfekt til lille landbrug, jæger, hobby odrætter osv. Vægt 60kg. Ubrugt.
Skråt skæreunderlag på hjul til solfilm og folie. Der følger glasplade på 70 * 137 cm. med.
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.25 ct. og udskårne hjerter på hver side. Farve: H. Klarhed: VS-SI1. Samlet vægt ca. 8 g. B. 3 mm. L. 25 mm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Turmalinarmbånd af 14 kt. guld prydet med talrige facetslebne turmaliner. Vægt ca. 35,5 g. B. 6 mm. L. 18 cm.
Parti bakker og tappe
50 stk Ølglas på fod - 48 cl. + 2 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Robin Hood ca 14 cm høj, ubrugt i kasse
Fristaden Christiania, 1 Fed 1985 - Dansemønten, Ag, 16,75 g, Sieg 3.1, uden randnummer
Hele Verden. Diverse frimærker i 2 kasser med bl.a. sæt Danmark Befriet og Amerikaner udgaver fra Grønland mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×