Lukker 03/12-2024 17:00:00
Stærk maskine med skovl, pallegafler og 240 cm sneblad. Hanomag 15 F - Vægt / weight 5,3 ton - Video!
BUDT 53000,- DKK
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
43 dele værktøj, herfra 30 stk skævbider, 10 stk hammere, stor dob økse, stor canadisk skovøkse, håndøkse, ubrugt
Opal- og diamantbroche af 18 kt. guld prydet med talrige opaldubletter og fire brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.12 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS.. Vægt ca. 18,5 g. Diam. 4,3 cm. Æske medfølger.
Rigtig fint bordspejl i messing (Jugendstil), glas karafler og vase, ældre brevvægt samt lysesaks. Brugt. Alt i fin stand. MOMSFRI
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008) “Nano Sac de Jour” taske af blåt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et rum med en indvendig lomme og sort for. Hængelås medfølger. H. 19 x B. 22 x D. 9,5 cm. Kort medfølger.
Chanel Rødt silketørklæde med gyldent, grønt og lilla motiv. Ca. 85×85 cm.
BUDT 1250,- DKK
1 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt
Østrigsk fuldskæftet kort riflet messingbeslået vognbøsse i flint af Caspar Zellner ca. 1730 med ottomansk pibe. Lille let bananformet lås mærket CASPAR ZELNER og IN WIEN under batterifjederen holdt til skæftet af to underlagsskiver med underlagsskiver, ca. 30 cm. lang kraftig ottomansk pibe i kaliber ca. 16 mm. f´´iflet med flade riffelgange bagtil ottekantet fortil rund med let tromblonformet munding, over krudtkammeret et klapviseer. (1) Caspar Zellner var en af de vigtigste bøssemagere for kejser Joseph I og Karl VI.
Thorald Brendstrup (f. Sengeløse 1812, d. København 1883) Parti fra Frederiksværk med udsigt mod en gård. Usigneret. Betegnet på bagsiden Th. Brendstrup 1854. Olie på træ. 20×29. Proveniens: Forfatteren og kunstsamleren Leif Hasle. Bruun Rasmussen auktion 1645, 2016 nr. 9094.
2 stk. Frandsen børnependel(ubrugt)