Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 36 vejl pris 1200kr , ubrugt
Lucebert (f. Amsterdam 1924, d. Alkmaar 1994, ) Uden titel. Sign. Lucebert, 43/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kai Kristiansen (f. 1929) 16 bogstøtter af teak. Udført hos Feldballe Møbelfabrik. H. 13. (16)
Cream 27 x 27 x 26 cm, 2 Ks
Et par tanzanit- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med oval facetslebet tanzanit på i alt ca. 9.03 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.75 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca 8 g. L. 3 cm. (2) Æske og IGI certifikat nr. 522231436 på tanzanitter medfølger.
Er indrettet med 2 toiletter, 2 brusekabiner, 4 omklædningsskabe, 1 tørreskab, vandvarmer, el varme og lufttørrer til hænder. God isolering, pæn og velholdt. ABC Pavillion - Med med 2 brusebad og 2 toiletter / With 2 showers and 2 toilets!
BUDT 52500,- DKK
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Svanen”. Fritstående to pers. sofa monteret på stel af stål. Sider, sæde og ryg betrukket med lyserødt uld. Model 3321. Formgivet 1958. Udført hos Fritz Hansen. L. 145. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934) Fra en solrig Italiensk kyst. Sign. E. Wennerwald. Olie på lærred. 51,5×67.
Uindfattet ovalslebet diamant på 0.53 ct. Farve: Natural Fancy Deep Pinkish Brown. Klarhed: I1 AIG certifikat nr. D2310578834 medfølger. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882) Parti fra en sø med fiskende personer i en robåd. Sign. Peter Raadsig 1873. Olie på lærred. 43×64.
Kap geringssav Hitachi/Hikoki Model C8FSHG udstillings model
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Humbaur HK - Lasteevne / Capacity 1.600 Humbaur HK - Lasteevne / Capacity 1.600 kg
BUDT 21250,- DKK