Lukker 15/12-2024 16:41:00
Danmark. 1851–54. 4 RBS. Ca. 50 stk på 2 albumsider inkl. mange pæne samt 2 stk parstykker mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 1250,- DKK
1867. Meget interessant ufrankeret brev fra HERFORD 17.6.1867 til STAUMÜHLE bei Skeve in Jütland. Flere transitstempler på bagsiden [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svejsehjelm "Eagle" med automatisk nedblændning, justerbar (ubrugt) + Svejser til samling/svejsning af plastrør, Ø, 20, 25, 32, 40, 50 og 63 mm. (ubrugt)
Et par perleørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med kulturperle. Perlediam. ca. 8 mm. (2)
Rolex Datejust af stål, Ref. 16220. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. Jubilee lænke af stål, omkreds ca. 18 cm. Ø 36 mm. 1988
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Skagen med fiskere på stranden. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 61×91.
BUDT 23000,- DKK
Norge. Kilovare. Tubefrim. 3 forseglede uden årstal [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, forskærerkniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter af rød sandeltræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
3 stk. div. moppespande + 3 stk. div. rengøringsspande (ubrugt)
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 6 stk. Fra 1997 og 1999. De måler fra 10 x 15 cm til 21 x 14 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
VAREBIL/KØLEBIL, RENAULT MASTER 2.3 dci 145 Hk chassis. 1st. Indreg: 14-08-2019. Synet: 15-08-2023. Km-tæller viser: 297959.
BUDT 6700,- DKK
BRED. Stjernestempel på brevkort med 5 øre, Våberntype. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk væg ure, ubrugte