Lukker 25/11-2024 18:00:00
KOMPRESSOR, Boxer BX-1011, 90 liter. 8 bar, 5.800W, 210 l/min, 220V. Ubrugt.
Rundsav, 21V, 4.0 Ah, 185 mm, 5000 omdr./min. Inkl. 2 stk. batterier og lader samt 2 stk. savklinger. Ubrugt
HERRESOKKER, bambus, 40 par.
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Lænestol og to pers. sofa af mahogni. Hynder i sæde og ryg betrukket med lyst, stribet stof. Model PJ 149. Formgivet 1963. Udført hos P. Jeppesen. Sofa: L. 123. (2)
Ella Thalbitzer (f. København 1883, d. sst. 1952) Sydlandsk landskab med udsigt til bjerge og huse. Sign. Ella Thalbitzer 1922. Olie på lærred. 35,5×49.
Wirehejs. Bredde 243 cm. Længde 610 cm. Højde 90 cm. Sider i aluminium. Kan rumme 20" container i ladet. Lodret pendel i venstre side med hydraulisk funktion. Hydraulisk rampe bag. Bunden er tæret i den side, hvor den åbner. Se næstsidste billede. Fungerer som den skal ifølge sælger. Ikke afprøvet under gennemgangen.
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) Parti fra Sabinerbjergene. Usigneret. Olie på lærred. 57×87. Proveniens: ABR auktion 287, 1972 nr. 157.
BUDT 17000,- DKK
Brusesæt, saniscan, 3 stk., regulærbar brusehøjde, justerbar bruseholder, krom, højde 60 cm. Ubrugt
Står i 6780 Skærbæk. Vægur i træ. H: 85 cm, B: 36 cm, d: 18 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Parti metrisk + fingevind
6 bts. Barolo “Rocche”, Brovia 2010 A (hf/in). Oc.
Pælebor med benzinmotor + ekstra benzinmotor honda