Lukker 25/11-2024 18:00:00
IMPACT SOCHET SÆT, StahlKaiser.
Hjalmar Bull (f. Christiania (Oslo) 1883, d. Danmark 1961) “Opstilling med rød kaffekande”. Sign. monogram. Olie på lærred. 89×76. Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling, ukendt årstal. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
5 stk Gasvarmeovne med regulator
stor oliemotor med ophæng
2 stk. vinkelslibere
BUDT 275,- DKK
Fishtank woblerne er unikt designede med 3D effekt, produceret miljøvenligt i EU af højest kvalitet komponenter. Her er 11 stk. forskellige Fishtank woblere. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Kaminur af forgyldt bronze med plaketter af porcelæn dekoreret i farver og guld med blomster, figurer og ovalt portræt, hvid emaljeurskive med romertal. Værk mrk. G'de Medialle D'honneur, Japy Freres & Cie. Louis XVI form, 19. årh. H. 38. B. 31.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Ca. 21060 stk. div. kort m. kuvert (ubrugt)
Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007) Uden titel. Sign. I.H. Olie på lærred. 209×170 Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bestiksæt, 72 dele udført i rustfrit stål. Ubrugt