Lukker 25/11-2024 18:00:00
TOPNØGLESÆT, TOP TEC, 29 dele.
ALU FÆLGE / VINTERDÆK. 4 stk. Dezent fælge / Toyo dæk str. 215/65 R 17. ET40.
BUDT 16500,- DKK
800 mm. risteskovl, RF S30/180
BUDT 1900,- DKK
5 stk metal dåser fra Nostagic art, ubrugte
Tre-radet lapisarmbånd af 14 kt. guld prydet med talrige lapisperler. Vægt ca. 24 g. B. 18 mm. L. 18,5 cm.
Rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire skuffer, beslag og håndtag af bronze, cabriole ben. 18. årh. H. 122. B. 123. D. 70.
Erik Heide (f. Øster Jølby, Mors 1934, d. Flade, Mors 2024) “Rævekrukken”. Sign. Heide 2002. Sparebøsse af bronze, låg formet med ræv. H. 15. Udført til Morsø Sparekasse i anledning af Morsø Sparekasses 150 års jubilæum. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Tjep CP 40 Gaspistol, med batterier, oplader, MF
Axel Einarsson (, islandsk maler, 20. årh.) Parti fra Island. Sign. Axel Einarsson. Olie på lærred. 80×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 330,- DKK