Lukker 27/11-2024 19:00:00
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige old mine-cut diamanter på i alt ca. 1.09 ct. Vægt ca. 4 g. B. 20 mm. Str. 54.
Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989) Stående model. Sign. Lerfeldt 81. Goauche og airbrush på papir. Lysmål 31×23. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1863. 16 sk. rosalilla. Pænt stemplet eksemplar. [ 10 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Laufen pro vaskesøjle, hvid, højde 70 cm, bredde 20 cm, dybde 18 cm. Ubrugt.
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909) En rygvendt dreng på stranden. Senere betegnet S. K. Olie på papir monteret på malepap monteret på malepap. Bladstørrelse 17×7,5. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 389, 1954 nr. 126.
Gyllepumpe Ansager Galvaniseret Mål 500x200x200cm Styring/medfølger
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
BUDT 8600,- DKK
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.69 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.47 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. L. 10 mm. (2)
Ca. 114 stk Ølkrus - 50 cl.