Lukker 27/11-2024 19:26:00
Tiffany & Co. “Bean” halskæde af 18 kt. guld. Design af Elsa Peretti. Vægt ca. 3 g. Vedhæng 8×11 mm. L. 40,5 cm. Original æske medfølger.
DELEVASKER/MOTORVASKER, Hesø DF900.
2 bts. Historical XlX'th Century Wine by Château Palmer 2019 A (hf/in).
BUDT 2300,- DKK
16 visninger
Gyllepumpe Ansager Galvaniseret Mål 500x200x200cm Styring/medfølger
52 dele topnøglesæt. Ubrugt
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Brev fra den hjemvendte”, “Besked fra den hjemvendte” og “Ting fra den hjemvendte”. Tre kompositioner. Sign. Sven Dalsgaard 1990. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse hver 67×50. (3) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Château La Fleur-Petrus, Pomerol 1942 C (ms). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Peder Evald Madsen (PEM) malerier på plade. Den ene måler 31 x 41 cm. og den anden 65 x 51 cm. Trænger til rengøring. De buer en smule. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
273 flasker universal creme, Skin Care á 250 ml. (ubrugt)
Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935) “Valmuer”. Sign. Emmy Thornam. Olie på lærred. 50,5×45,5. Udstillet: Charlottenborg 1896 nr. 350.
BUDT 13500,- DKK