Lukker 27/11-2024 07:54:00
Løftehøjde 3350 mm ved 1200 Kg. Løftehøjde 4500 mm ved 800 Kg. NB! Lader medfølge BT LSV 1200 - Stabelløfter El
BUDT 10500,- DKK
Afhentes: Zone 5 København (via Google Maps)
RYDE. Lap VI. Albumside med 2 fine breve [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894) “Ved et Telt i Dyrehaven”. Sign. Prof. D. Monies 1878 på blændrammen. Olie på papir monteret på lærred. 22×38. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1434, 2014 nr. 115.
Breguet Classique af 18 kt. guld, ref. 8067. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 537/1. 2000'erne. Timekrans af perlemor. Alligatorrem med Breguet C-type spænde af 18 kt. guld. Ø 31 mm. Breguet-æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Oda Peters (f. Frederiksberg 1894, d. Dragør 1987) Nøgen kvinde model. Sign. Ida Peters, 1929. Olie på lærred. 83×72. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981) Landskab. Sign. Ernst Syberg 1943. Olie på lærred. 50×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Reoler medfølger ik Renault Trafic 2.0 Dci 115
BUDT 34250,- DKK
Bio-Rad CFX Opus 96 Real-Time PCR-system med 96-brønds kapacitet. Ideelt til præcis og hurtig kvantitativ nukleinsyreanalyse. Udstyret med multikanals fluorescensdetektion og kompatibilitet med en bred vifte af fluorescerende farvestoffer og prober. Brugervenlig software og intuitiv grænseflade for optimeret arbejdsflow. Perfekt til laboratorier, der kræver høj gennemløb og pålidelig ydeevne. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" Ved yderlige spørgsmål til maskinen eller auktions betingelserne, kan der rettes direkte henvendelse til Victor Nygaard fra Retrade på telefon +45 53505560. Maskinen sælges kun til virksomheder med dansk registreret CVR-nummer.
IWC Portfino af stål, ref. 3331. Quartz-værk med datovisning. Kroko-præget Ole Mathiesen-rem med C-spænde af stål. Ø 34 mm. 1990'erne. IWC serviceæske medfølger.
48 dunke olie, Sunoco Gold 5W40 Syntur á 1 liter (ubrugt)