Lukker 27/11-2024 08:14:00
Messetrailer kun brugt 3 gange og står i virkelig god stand. Nypris 350000,- / 47000 euro. ABC UNSINN PK 3048-13-2440 - Messe trailer
BUDT 65500,- DKK
Afhentes: Zone 5 København (via Google Maps)
Dørkplade i aluminium, skridsikker. Mål: 125 X 250 cm. Tykkelse 3-4 mm. Ubrugt.
Hvidmalet natbord med skuffe (51 x 36 x H: 54 cm), hvidmalet bord med opbevaring (37 x 76 x H: 50 cm.) og mintfarvet tallerkenrække (63 x 15 x H: 29 cm.) Brugte. Fra dødsbo. MOMSFRI
1000 stk mursten til facade vandskuring + ca 1000 andre diverse mursten. Ubrugt på paller. (enkelte er løse)
Jubilæumsbowle, 1775–1975, samt Den amerikanske Uafhængighedsbowle af porcelæn, dekorerede i farver og guld. Royal Copenhagen. Diam. 33 cm. Begge med certifikater - 940 og 66, og i originalemballage. (2)
ERSLEV. Stjernestempel på postkort frankeret med 3 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ungarn. 2 kasser med diverse album og plancher med sæt og miniark inkl. lidt bedre miniark mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Postkort. Lille kasse med bl.a. album med gamle postkort. Desuden diverse frimærker mv. [ * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Niels Wivel (f. Hillerød 1855, d. Hellerup 1914) Staldinteriør med grinende mand. Sign. Niels Wivel H. Fors 1902. Olie på lærred. 71×53.
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) “Kosmos”. Sign. Heerup 1976. Olie på plade. 116×232. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.