Lukker 28/11-2024 08:22:00
Tågesprøjte med 300 liter beholder. 50 bars arbejdstryk. Liter i minutet 80l ABC ATP 300 - AR813 - MM
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Jordbor med 5,2 HK, 52 ccm, to-takt motor. Inkl. 3 stk. jordbor, 15, 20 og 25 cm Ø, 80 cm lange. (ubrugt)
Evald Nielsen, m.fl. (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958) Oval saucekande af lethamret sølv. Udført og stemplet af Evald Nielsen. 20. årh. H. 8,5 cm. Samt sauceske af delvis forgyldt sølv. Mester Carl Gustav de la Motte, Københavns bymærke 1825. L. 17 cm. Samlet vægt ca. 246 g. (2)
Ny motor monteret for 1.500 timer side Selwood S 150 - 6" - 320m3/hour
BUDT 39500,- DKK
"Sølv" 3 armet lysestager 24cm. 15 stk
MOTIONSURE, 2 stk. blå, med skridttæller, pulsmåler mv. Bluetooth. Ubrugte.
Dansk senbarok dragkiste af nøddetræ, svungen front med fire skuffer, beslag af messing. 18. årh.s første halvdel. H. 114. B. 127. D. 61.
Toiletsæde Grohe Essence med beslag. Ubrugt
Stå-bord m. påbygget lysekrone
Allan Scharff (f. 1945) “Alliance double” armring af sterlingsølv. Dessin 554B. Vægt ca. 74 g. Diam. ca. 7 cm. Str. L. Georg Jensen efter 1945.
12 bts. Château Brane Cantenac, Margaux. 2. Cru Classé 2004 A (hf/in). Owc.
Gadesælger. (Mangler en skrue til tvær-pind)
Står i 6740 Bramming. 9 stk. Junistar ECO - 2700K, hvide LED spot. En brugt til udstilling, de andre ubrugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS