Lukker 08/12-2024 15:35:00
Frederik IX, Europamesterskaberne i roning København 1971, deltagermedaille i original æske fra A. Dragsted, samt sølvmedaille med originalt bånd Sølvmedaillen er i Sterling sølv.
Amager Twist og Nyhavn glas, 42 stk. 6 øl, 8 vin, 8 champagne, 10 snaps, 4 likør, 6 dessertvin. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Ubekendt maler, ca. 1900 Vinterparti med en såret person, der modtager hjælp. Usigneret. Olie på lærred. 91×77.
Antikkens Grækenland, Kappadokiske kongedømme, Ariarathes VII Philometor, ca. 107–101 f.Kr., Drachm, 4,06 g, HGC 7, 830
3 stk Kabelruller
Motoriseret pakkebord til produktionslinje. 2,2 X 3,5 Meter. Fuld funktionsdygtig.
Tre danske tallerkner af sølv, heraf to med graverede bomærker. Forskellige mestre. Vægt 1664 g. Diam. 28 cm. (3) Proveniens: Bomærker for slægten Hagemann.
Svejsehjelm med speedglas i model Flame. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
Glaskander 1,3l ca. 45 stk. i opvaskebakker
Parti div. værktøj m.v.
Hele Verden. Parti i 2 flyttekasser fyldt med indstiksbøger og album mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rolex Oyster Perpetual af stål, ref. 1038. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 1560. 1970. Krans af guld. Læderrem med Rolex C-type spænde af stål. Ø 35 mm. Kassenr. 1038. Bagkassenr. 1038 IV 69. Serienr. 2262500. Værknr. D37905.
G.D. Vajra Bricco della Viole 2012 3 fl. (NA)