Holger H. Jerichau (f.

Lukker 09/12-2024 19:08:00

Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900) Napolitanske fiskere trækker garn ved kysten. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på lærred monteret på masonit. 24×42.