Lukker 09/12-2024 19:08:00
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900) Napolitanske fiskere trækker garn ved kysten. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på lærred monteret på masonit. 24×42.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Trailer - Med blæser / With air blo ABC Trailer - Med blæser / With air blower
BUDT 15750,- DKK
120 stk Aroma Frokosttallerkener 22 x 22 cm
Maskinen er startet op hvert år inden vinter, men har aldrig været taget i brug. Sælges da den ikke bliver brugt. Stiga Snow Power
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.02 ct. Farve: H. Klarhed: SI1. Vægt ca. 6,5 g. B. 9 mm. Str. 55. GIA certifikat nr. 6322616428 medfølger.
BUDT 20000,- DKK
1918. Brevkort fra Aarhus til Ry. Påtrykt “N.P.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 110,- DKK
1 bt. Château Léoville Las Cases, Saint - Julien. 2. Cru Classé 1982 A (hf/in).
Ca. 40 stk Livremme 110 -115 - 120 -125 cm + ca. 60 stk Retro slipse, perfekt til 80er fest
Fire lommelærker af grønt, klart og blåt glas, én optisk øjet, tre fastblæste med hhv. jæger og gående løve på forside. 19.-20. årh. H. 13–18. (4)
SKOVSTED. Sjældent stjernestempel på postkort frankeret med 10 øre. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gel blaster - sniper med sigte. Kan skilles, så den er nem at have med. Manuel model.
“Dobbeltriflet” sæt på syv østersgafler af sølv. Peter Hertz, København, 20. årh. Vægt 265 g. L. 15,5 cm. (7)
1 bt. Château Haut Brion Blanc, Pessac-Léognan 1995 A (hf/in).