Lukker 10/12-2024 20:32:00
Dansk snedkermester Skrivebord af mahogni med ben og kanter af bøg. Front med fem skuffer med messinggreb. H. 75. L. 148. D. 76.
LUNDTOFT/LUNDTOFT pr. KLIPLEV. 2 breve med posthornstempler i LUX-kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bredde 70 cm. Højde 80 cm. Dybde 29 cm. Ø 400mm. Ifølge sælger, virker den, som den skal. Ikke afprøvet under gennemgangen.
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Tre-personbers sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med grønligt uld. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. L. 210.
Bakløfter til lastebil. Alt virket ved demontering.
273 flasker universal creme, Skin Care á 250 ml. (ubrugt)
25 øre 1874, 1900, 1904, 1905 (2 stk), H 15A-B, 10 øre 1875, 1904, H16A-B, i alt 7 stk.
Wading boots mrk. River-Trek. Str, 41. Led 300 W arbejdslampe, 4 knive samt 2 negleklippere. Alt er ubrugt. MF
Flot trailer med rampe. Kasse til opbevaring foran. Lorries TMP 35
BUDT 26000,- DKK
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979) “Aperto apertissimo libro”, 1973. Sign. Christian, HC. Litografi. Bladstørrelse 76,5×57. Litteratur: “Christian Dotremont Les Estampes - De prenten”, Samuel Vanhoegaerden Gallery, 2007, nr. 3. Proveniens: Privatsamling, Frankrig. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948) Marine med skibe i aftenlys. Sign. Vilh. Arnesen 88. Olie på lærred. 120×190.